Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

З 10 серпня діє закон про скасування штрафів за порушення строків оприлюднення фінансової звітності

опубліковано 10 серпня 2022 о 14:29

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що 9 серпня опубліковано в "Голосі України" Закон від 19.07.2022 р. №2436-IX щодо звільнення від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану.  Норми Закону почнуть діяти з 10 серпня. 

Зокрема Законом України від 19.07.2022 р. №2436-IX "Про внесення змін до Закону України “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни” щодо звільнення від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану або стану війни" передбачено, що:

- оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності разом з відповідними аудиторськими звітами, звітом про управління, консолідованим звітом про управління, звітом про платежі на користь держави та консолідованим звітом про платежі на користь держави здійснюється протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неоприлюднення фінансової звітності;

- у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його припинення чи скасування звільнити юридичних осіб від відповідальності за порушення вимог Закону про бухоблік щодо своєчасності та повноти оприлюднення фінансової звітності у повному обсязі на вебсторінці або вебсайті юридичної особи разом з відповідними аудиторськими звітами.

Нагадаємо, що Законом про бухгалтерський облік передбачено строки оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності 30 квітня та 1 червня. За порушення порядку оприлюднення фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським звітом передбачено штраф відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (17000 - 34000 грн).