Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як визначається вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), якщо у звітному кварталі видобута корисна копалина не реалізується, а зберігається на складі, з метою обчислення податкового зобов’язання з рентної плат

опубліковано 14 липня 2022 о 13:11

Як визначається вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), якщо у звітному кварталі видобута корисна копалина не реалізується, а зберігається на складі, з метою обчислення податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (крім вуглеводневої сировини та руд заліза)?

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що у разі відсутності у звітному кварталі реалізації платником видобутої корисної копалини та збереженні її на складі, вартість виду корисної копалини обчислюється за її розрахунковою вартістю або за фактичними цінами реалізації відповідного виду видобутої корисної копалини (за умови реалізації у звітному періоді видобутої у попередніх періодах відповідної видобутої корисної копалини).

При цьому, при обчисленні вартості виду корисної копалини за її розрахунковою вартістю, до витрат платника за податковий (звітний) період включаються витрати визначені п.п. 252.11, 252.12 ст. 252 Податкового кодексу України.

Формула для обчислення розрахункової вартості одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), яка використовується при обчисленні податкового зобов’язання по рентній платі, наведена у п. 252.16 ст. 252 ПКУ.

Нагадаємо, згідно із п. 252.2 ст. 252 ПКУ платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюють для цілей оподаткування окремий (від інших видів операційної діяльності) бухгалтерський та податковий облік витрат і доходів за кожним видом мінеральної сировини за кожним об’єктом надр, на який надано спеціальний дозвіл на користування надрами.

Базою оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) (п. 252.6 ст. 252 ПКУ).

Відповідно до п. 252.7 ст. 252 ПКУ вартість відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) у податковому (звітному) періоді обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) за більшою з таких її величин:

за фактичними цінами реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);

за розрахунковою вартістю відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), крім вуглеводневої сировини, а також руд заліза.