Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чимало порушень у сфері торгівлі підакцизними товарами виявили податківці під час фактичних перевірок

опубліковано 12 травня 2022 о 13:21

Впродовж березня-квітня обласні податківці провели 149 фактичних перевірок місцевих суб’єктів господарювання. Насамперед перевіряли ті заклади торгівлі, щодо яких надходили скарги від громадян про відмову проведення розрахунків за товари, роботи чи послуги за допомогою банківських платіжних засобів, завищення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість або продаж їх без наявності цінників, а також факти реалізації алкогольних напоїв у недозволений період тощо. Про це повідомляє Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

Відповідно результатом перевірок стало виявлення низки порушень, зокрема:

- 89 випадків не забезпечення можливості проведення розрахунків з ЕПЗ;

- 76 випадків не проведення розрахунків через РРО/ПРРО;

- 73 випадки не зазначення кодів УКТЗЕД при реалізації підакцизних товарів;

- 20 випадків порушення мінімальних цін на алкоголь;

- 32 випадки необлікованого підакцизного товару;

- 5 випадків реалізації алкогольних напоїв на розлив, у господарських одиницях, що не мають статусу громадського харчування;

- 2 випадки зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку;

- 1 випадок реалізації алкогольних напоїв в заборонений період.

Відповідно, за вказані порушення податківцями складено 215 протоколів, які передбачають сплату адміністративних штрафів на загальну суму 170 тисяч гривень, а загалом очікувана сума штрафних санкцій за вказаними перевірками складає 10,5 мільйонів гривень.

В податковій службі нагадують, що відповідно до Закону України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», мораторій на проведення контролюючими органами фактичних перевірок суб’єктів господарювання відмінено.