Уже з 1 січня використання касових апаратів стане обов’язковим для усіх платників спрощенців II-IV груп, які здійснюють готівкові розрахунки. Про це під час брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ганна Захаріїв.
В податковій, окрім традиційних касових апаратів, платникам радять скористатися й альтернативним варіантом – їх аналогом: програмним РРО. Адже, як стверджує Ганна Захаріїв, новітні касові апарати мають ряд переваг над своїми класичними “колегами” - швидка реєстрація каси та реєстрація чеків безпосередньо в ДПС, просте відкриття та закриття зміни, адже формування Z-звіту та його реєстрація в ДПС відбувається за спрощеною процедурою, фіскалізація чеків в режимі офлайн без використання КОРО та розрахункової книжки та ін. Серед плюсів ПРРО в податковій називають і його автоматичне оновлення та відсутність потреби в сервісному обслуговуванні.
Для роботи з ПРРО платнику необхідно насамперед отримати кваліфікований електронний підпис, роз’яснює посадовець, потім програмний касовий апарат потрібно зареєструвати в податковій службі, подавши заяву за формою № 1-ПРРО. У відповідь платнику надійде квитанція з фіскальним номером, під яким податкова зареєструвала віртуальну касу. А далі залишається лише завантажити та встановити файл ПРРО на планшет, смартфон чи комп'ютер, які й будуть виконувати роль каси в пункті продажу. “Тож механізм встановлення доволі простий, – резюмує Ганна Захаріїв та дає певні рекомендації щодо оформлення касира: “Звертаю увагу, що особа, яка працюватиме на касі, повинна мати власний електронний цифровий підпис. Для реєстрації касира в податковій суб’єкту господарювання необхідно через Електронний кабінет платника подати повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа для касира”.
Також податківець нагадала платникам, які мають намір зареєструвати ПРРО, на необхідності їх перебування на обліку в контролюючому органі. Окрім того, на обліку мають перебувати й активи, у яких будуть використовувати ПРРО. Для цього необхідно надіслати до податкової повідомлення за формою 20-ОПП.
Наостанок, Ганна Захаріїв, наголосила, що усі платники, які бажають зареєструвати новітні реєстратори розрахункових операцій, за необхідності отримають інформаційну підтримку в податковій службі. За допомогою можна звертнутись до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації. Крім того, Державною податковою службою України розроблено спеціальний відеоурок, який допоможе швидко та просто зареєструвати програмний РРО. Ознайомитись з ним можна на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО».
До речі, наразі програмні реєстратори розрахункових операцій у господарській діяльності використовують 808 платників податків Івано-Франківщини, ними уже зареєстровано 1042 програмних РРО.