Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи необхідно суб’єкту господарювання вносити зміни до облікових даних, якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці?

опубліковано 01 листопада 2021 о 14:41

Як повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:

- інформація органів державної реєстрації;

- документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

Згідно з статтею 9 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами та доповненнями, в ЄДР містяться дані, зокрема, місцезнаходження юридичної особи та місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою – підприємцем).

Пунктом 9.2 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями, визначено, що у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткові реєстраційні заяви за формами № 1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів), № 5-ОПП (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) подаються з позначкою «Зміни» або заява нерезидента (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу) за формою № 1-ОПН – з позначкою «Перереєстрація/зміни».

Враховуючи викладене вище, у разі перейменування назви міста, вулиці тощо платники податків відомості про яких:

включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за ф. № 1-ОПП та ф. № 5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання;

не включаються до ЄДР, повинні подати заяву за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання.

Про легалізацію активів, які були приховані від оподаткування розповіла під час фізичним – особам – підприємцям та відвідувачам ЦОПу начальник Богородчанської ДПІ Любов Грицак

Як зазначила керівник інспекції вже два місяці в Україні триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів. До 1 вересня 2022 року громадяни мають можливість задекларувати свої статки, при отриманні яких податки не були сплачені або сплачені в неповному обсязі, та сплатити з них податок за нижчими ставками від 2,5 відсотка – до 9 відсотків. 

Любов Грицак розповіла які громадяни мають право на одноразове декларування, які об’єкти підлягають декларуванню та за якими ставками вони оподатковуються. Також зазначила, що декларування відбувається шляхом подання одноразової декларації в електронному вигляді через електронний кабінет платника. Протягом 30 календарних днів після подання такої декларації необхідно сплатити розраховану безпосередньо декларантом суму збору.

Любов Грицак звернула увагу, що громадяни можуть розтермінувати сплату на три роки, однак в такому разі збір необхідно буде сплачувати за більшими ставками.  

На завершення зустрічі посадовиця звернула увагу, що скористатися податковою амністією чи ні є правом, а не обов’язком громадян.