Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Якщо у власності перебувають об’єкти нерухомості. Чи варто скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

опубліковано 09 вересня 2021 о 14:29

Об’єкти нерухомого майна, придбані за кошти, що були попередньо оподатковані, не підлягають одноразовому добровільному декларуванню. Повідомляє Головне управління ДПС в Івано-Франківській області. Також не має потреби декларувати ту нерухомість, яка отримана у спадок чи як подарунок від родичів І-ІІ ступеня спорідненості.

Водночас, якщо підтвердження легальності коштів на придбання нерухомості немає, то податкова служба радить платникам скористатися правом на одноразове добровільне декларування.

В податковій нагадують, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України,  та які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року. Задекларувати такі доходи та скористатися пільговою ставкою оподаткування можна до 1 вересня 2022 року. Зокема, підпунктом «б» – «е» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, об’єкти декларування, що знаходяться (зареєстровані) в Україні, оподатковуються за ставкою, визначеною п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, тобто в розмірі 5 відсотків. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Декларувати можна, відповідно до податкового законодавства, також об’єкти незавершеного будівництва, які:

- не прийняті в експлуатацію або право власності на які не зареєстроване в установленому законом порядку, але майнові права на такі об’єкти належать декларанту на праві власності;

- не прийняті в експлуатацію та розташовані на земельних ділянках, що належать декларанту на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або на праві довгострокової оренди або на праві суперфіцію.

У випадку, коли нерухомість, знаходиться (зареєстрована) за кордоном, ставка становитиме 9 відсотків. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11.5 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Окрім того, платник може заплатити збір за зниженою ставкою у розмірі 7 відсотків, та 9,5 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно, якщо подасть таку декларацію у період з  01.09.2021 по 01.03.2022 року.

Декларація подається до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, безпосередньо платниками в електронній формі засобами Електронного кабінету.