Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Відбулась зустріч податківців з представниками компанії "Євролайф"

опубліковано 08 вересня 2021 о 16:08

Заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата та начальник відділу інформаційної взаємодії ГУ ДПС Мар'яна Мороз провели зустріч з директором австрійсько-швейцарського концерну «Євролайф» в Івано-Франківській області Олександрою Чаплінською, старшим керівником команди – заслуженим лікарем України Оксаною Манюх та представниками компанії щодо можливості отримання громадянами податкової знижки за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, а також щодо можливості одноразового(спеціального) добровільного декларування активів, з яких не сплачені податки.

Наталія Зікрата зазначила, що громадяни мають можливість повернути частину витрат понесених із заробітної плати за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення.

Також посадовець розповіла, що для того, щоб скористатися правом на отримання податкової знижки, платнику необхідно подати до податкового органу податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Щоб скористатись податковою знижкою за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення разом з декларацією необхідно надати копії документів, що підтверджують витрати, копію паспорта, ідентифікаційного номера, копію договору, згідно з яким здійснюється така плата, договір довгострокового страхування життя, договір недержавного пенсійного забезпечення чи пенсійний контракт з недержавним пенсійним фондом, а також  реквізити банківського рахунку, на який будуть повернуті кошти. Крім того, розповіла про особливості при реалізації права на податкову знижку пов’язану зі страхуванням життя, і зазначила, що витрати на страхування у 2020 році не повинні перевищувати при страхуванні платника податку – 2940,0  грн на місяць, а при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 1470,0 грн на місяць.    

За її словами, громадяни можуть подати декларацію про майновий стан і доходи поштою не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, або скористатись електронним сервісом ДПС – Електронним кабінетом платника. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався  правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Також під час заходу, начальник відділу інформаційної взаємодії Мар'яна Мороз ознайомила присутніх з можливістю, яку надає держава щодо легалізації доходів, з яких не були сплачені податки. Зокрема, посадовець зазначила, що з

з 1 вересня п.р., відповідно до Закону України від 15 червня 2021 року № 1539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» стартувала кампанія одноразового декларування активів.

Протягом року громадяни можуть подати одноразову (спеціальну) декларацію в електронному вигляді, в якій зазначити усі активи, що придбані за кошти, з яких не сплачувались податки, самостійно нарахувати збір та протягом 30 календарних днів сплатити його. У випадку декларування таких активів декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.

Також Мар'яна Мороз розповіла, які особи можуть скористатись одноразовим декларуванням, а які – ні, які об’єкти можна декларувати, а які не потребують декларування, особливості декларування готівкових коштів,  які ставки застосовувати та як визначити базу оподаткування збором з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

На завершення, посадовець зазначила, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Водночас, зауважила, що якщо особа, яка має право на таке декларування, не подасть декларацію, буде вважатися, що така особа повідомила податкову про те, що станом на 31.08.2022 року у її власності відсутні активи, з яких не сплачені податки.