Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи потрібно підприємцю повідомляти про свій статус банк, в якому він відкриває рахунок для власних потреб?

опубліковано 29 липня 2021 о 14:48

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до пункту 69.7 статті 69 розд. ІІ Податкового кодексу України фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких такі особи відкривають рахунки.

Неповідомлення фізичними особами-підприємцями та особами, що проводять незалежну професійну діяльність, про свій статус банку або іншій фінансовій установі при відкритті рахунку, згідно з п. 118.3 ст. 118 Податкового кодексу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн. за кожний випадок неповідомлення.

Водночас, відповідно до п. 69.2 ст. 69 Податкового кодексу банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

Зазначена норма передбачає надання інформації про всі рахунки платників податків. При цьому слід взяти до уваги, що самозайняті особи відкривають рахунки, на які зараховуються кошти, як на вимогу суб’єктів господарювання, так і на вимогу фізичних осіб.