Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Як подається витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки при поданні першої податкової декларації з плати за землю або у разі затвердження нової НГО землі, якщо звітність подається в електронному вигляді?

опубліковано 19 липня 2021 о 11:29

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що платники плати за землю при поданні першої податкової декларації з плати за землю (земельний податок чи орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) в електронному вигляді повинні подавати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки на паперових носіях. Надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Нагадаємо, відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560, із змінами від 23.01.2017 № 9.

Формат (стандарт) Декларації передбачає подання в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку податкової декларації.

При цьому платники плати за землю, які подають Декларації засобами електронного зв’язку, наразі не мають можливість надіслати разом з ними копії інших документів.

Отже, платники плати за землю при поданні першої Декларації в електронному вигляді чи  у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі повинні подавати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки на паперових носіях.