Впродовж січня-квітня 2021 року прикарпатці сплатили за власну житлову та нежитлову нерухомість 44,5 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують юридичні та фізичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості.
Юридичні особи власники об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Фізичним особам податок нараховують органи податкової служби за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. В поточному році громадяни сплачуватимуть податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2020 році, але сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані лише ті фізичні особи, які володіють квартирою, квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинку площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м., тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25 тис. грн. за кожен об’єкт житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. м для квартири або 500 кв. м для будинку.
Сплатити визначену суму податку на нерухоме майно громадянам необхідно впродовж 60 днів з дня отримання повідомлення – рішення.
Якщо власники нерухомості, не отримають такого повідомлення-рішення, чи матимуть сумніви щодо об’єктів оподаткування, сум нарахованого податку, їм необхідно звернутись до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації.
В податковій наголошують на безумовній сплаті до бюджету податків і зборів, адже, в умовах децентралізації влади, сплачені до бюджетів місцевих громад податки є джерелом фінансування соціальної сфери, фінансовим підґрунтям для розвитку інфраструктури та впровадження ефективних проектів розвитку регіону.