Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Майже 198 мільйонів гривень єдиного податку сплатили прикарпатські платники з початку року

опубліковано 15 березня 2021 о 13:46

Як повідомили у Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області в січні-лютому 2021 року до місцевих бюджетів Прикарпаття платники податків сплатили 197,7 млн грн єдиного податку, що на 15,6 млн грн більше ніж минулоріч.

Від суб’єктів господарювання – фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, надійшло 157,6 млн грн єдиного податку, від юридичних осіб – 33,0 млн грн, від сільгосптоваровиробників – 7,2 млн гривень.

Надходження цього податку складають 17 відс. загальних надходжень до місцевих бюджетів. Сплачуючи єдиний податок своєчасно та у повному обсязі, суб’єкти господарювання сприяють розвитку і благоустрою своєї місцевої громади.

Одночасно звертаємо увагу, що платники податків – фізичні особи-підприємці, які прийняли рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з ІІ кварталу 2021 року зобов’язані подати до контролюючого органу відповідну заяву не пізніше 16 березня 2021 року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV Податкового кодексу України. Форми Заяви та Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.

Заява подається за вибором платника податків, в один з таких способів:

1)    особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2)    надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3)  засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями.

Нагадаємо, вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС України (https://tax.gov.ua/). Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

До платників єдиного податку належать:

- перша група платників єдиного податку – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню) обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 1002 тис. грн.;

- друга група платників єдиного податку – фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року вони не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб, а обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 5004 тис. гривень.

Виключення складають ФОП, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 68.31 КВЕД ДК 009:2010), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння – вони належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, за умови, що відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

- третя група платників єдиного податку – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 7002 тис.гривень.