Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Музиканти та ведучі зобов’язані задекларувати свої доходи отримані за 2020 рік

опубліковано 19 лютого 2021 о 15:36

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області  нагадують, що музиканти та ведучі, які надавали послуги видовищно-розважального характеру на весіллях, випускних вечорах, дитячих святах, днях народженнях тощо, але не  зареєстровані підприємцями,  мають задекларувати свої доходи.

Такі доходи слід задекларувати до 1 травня 2021 року шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Декларація про майновий стан і доходи громадянами подається до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси. Подати її можна особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Отриманий дохід від надання послуг розважального характеру підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. Термін сплати задекларованих сум – 1 серпня 2021 року.

Одночасно нагадаємо, що систематичне здійснення діяльності фізичних осіб з метою отримання доходів, передбачає державну реєстрацію як суб’єкта господарської діяльності. Тобто, обов’язок декларувати доходи виникає у тих музикантів, шоуменів, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності.