В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення.
Зокрема, вищевказаним Законом внесено зміни до підпункту 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, які набули чинності 23.05.2020 року та відповідно до яких доповнено новими критеріями пов’язаності осіб, зокрема, поняттям «утворення без статусу юридичної особи». Тобто пов’язаними особами можуть бути як фізичні, юридичні особи, так і «утворення без статусу юридичної особи».
Також в даному підпункті змінився вартісний критерій визнання осіб пов'язаними. Відтак відсоток володіння корпоративними правами юридичної особи підвищено з 20 до 25% для встановлення пов’язаності юридичних осіб між собою, а також фізичних та юридичних осіб. Такий критерій не стосується міжнародних фінансових організацій та суб’єктів господарювання, власником істотної участі у розмірі 75 і більше відсотків у яких є такі організації.
Крім того, встановлено, що пороговий критерій суми всіх кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від однієї юридичної особи та/або кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від інших юридичних осіб, гарантованих однією юридичною особою, стосовно іншої юридичної особи, має перевищувати суму власного капіталу більше ніж у 3,5 рази (для фінансових установ та компаній, що провадять виключно лізингову діяльність, - більше ніж у 10 разів) та не стосується банків та міжнародних фінансових організацій та суб’єктів господарювання, власником істотної участі у розмірі 75 і більше відсотків у яких є такі організації.
Частково змінено умови визначення володіння фізичною особою безпосередньо та/або опосередковано корпоративними правами у юридичній особі, та доповнено, що таке володіння може бути й опосередкованим.