В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО. Реєстрація РРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.
Посадова особа ДПС не пізніше двох робочих днів з дня надходження реєстраційної заяви за формою № 1-РРО приймає рішення про можливість реєстрації РРО. Також, в ДПС формують та резервують фіскальний номер РРО в інформаційній системі ДПС та надсилають до центру сервісного обслуговування довідку про резервування фіскального номера РРО за формою № 2-РРО засобами телекомунікацій в електронній формі.
Після закінчення робіт із введення РРО в експлуатацію центр сервісного обслуговування надсилає до контролюючого органу, де проводиться реєстрація РРО акт введення в експлуатацію та довідку про опломбування РРО.
Роботи з введення РРО в експлуатацію виконуються центром сервісного обслуговування відповідно до вимог експлуатаційних документів у строк, що не перевищує трьох діб з дати його інформування ДПС про резервування фіскального номера реєстратора.
Зазначимо, протягом трьох робочих днів з дати надсилання до центру сервісного обслуговування довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи. Зокрема, внесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізація та опломбування РРО в центрі сервісного обслуговування.
Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС, розміщує в Електронному кабінеті в електронній формі та/або надає (надсилає) суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО за ф. № 3-РРО (додаток 3 до Порядку), що засвідчує реєстрацію РРО в контролюючому органі.