Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Змінено строки адміністративного оскарження рішень органів ДПС

опубліковано 27 травня 2020 о 15:28

Платник податків, який з поважних причин пропустив 10-денний строк на адміністративне оскарження рішень органів ДПС може подати його протягом 6 місяців після закінчення цього терміну. Про це інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

При цьому зазначають, що такому платникові разом із скаргою необхідно подати клопотання про відновлення пропущеного строку, додавши до нього копії документів, що підтверджують поважність причини. Контролюючий орган вищого рівня, розглядаючи клопотання платника податків, поновлює пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку, якщо визнає причини його пропуску поважними.

Зазначені зміни внесені до статті пункту 56.3 статті 56 Податкового кодексу Законом України від 16.01.2020 № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» та набрали чинності з 23.05.2020 року.

Крім цього, слід зазначити, що залишено без змін норму Податкового кодексу, якою визначався порядок подання скарг, зокрема: скарги на рішення територіальних органів ДПС необхідно подавати до ДПС України. При цьому статтю 56 доповнено пунктом 56.31, відповідно до якого нерезиденти, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва скарги подають до контролюючого органу, який прийняв оскаржувані рішення. Це можуть бути:

а) рішення про взяття на податковий облік нерезидента;

б) податкове повідомлення-рішення, винесене у зв'язку з визначенням грошового зобов'язання у порядку, передбаченому підпунктом 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 цього Кодексу;

в) податкове повідомлення-рішення, винесене у зв'язку з визначенням грошового зобов'язання у порядку, передбаченому пунктами 117.1 та 117.4 статті 117 цього Кодексу;

г) податкове повідомлення-рішення, винесене у зв'язку з визначенням грошового зобов'язання, передбаченого пунктом 133.3 статті 133 цього Кодексу.

Рішення про відмову в задоволенні скарги щодо нерезидентів можуть бути оскаржені до контролюючого органу вищого рівня.