Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Юрій Якимишин: В карантинному квітні прикарпатський бізнес сплатив до бюджетів 722 мільйони гривень податків і зборів та 398 мільйонів гривень єдиного внеску

опубліковано 08 травня 2020 о 17:00

Незважаючи на те, що впродовж останніх місяців бізнес працював в складних умовах карантину через пандемію коронавірусу, за січень-квітень 2020 року до Зведеного бюджету прикарпатські платники сплатили на 60 млн гривень податків і зборів більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Так, з початку року від суб’єктів господарювання до бюджетів надійшло 3,8 млрд гривень податків та зборів, з них в умовах карантину у квітні – 722 млн гривень. Про це зазначив в.о.начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Юрій Якимишин.

За його словами, до державного бюджету надійшло податків в обсязі 1,9 мільярда гривень. В основному надходження сформовані за рахунок сплати податку на додану вартість в сумі 500,1 млн гривень, що на 65,8 млн гривень перевищує надходження аналогічного періоду минулого року, податку на прибуток підприємств – в сумі 239,1 млн гривень, зростання склало 59,7 млн гривень, податку на доходи фізичних осіб - 428,5 млн гривень (+37,9 млн гривень) та військового збору – 116,2 млн гривень (+ 10,9 млн гривень).

Крім того, до державного бюджету надійшло 537 млн гривень рентної плати за користування надрами. «Слід зазначити, що за чотири місяці суб’єкти господарювання сплатили цього платежу на 200,2 млн гривень менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року, - зазначив в.о. керівника податкової служби області. - Основною причиною зменшення надходжень рентної плати стало зниження середньої митної вартості імпортованого природного газу та зниження середньої ціни на нафту марки Urals, яка формує фактичну ціну реалізації нафти та, відповідно до якої розраховуються грошової зобов’язання з платежу. В свою чергу, це відобразилось на надходженнях до держбюджету з мінусом у 21,7 млн гривень».

Разом з тим, Юрій Якимишин зазначив, що платникам податку на додану вартість з державного бюджету відшкодовано 263 млн гривень, що перевищує відповідний показник 4 місяців 2019 року на 6 млн гривень.

Щодо місцевих бюджетів, то за словами посадовця, вони, так як і державний, отримали 1,9 мільярда гривень, і це на 81,8 млн гривень більше, ніж торік.

В основному бюджети громад поповнились за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло 1,3 мільярда гривень. Понад показник минулого року надійшло 111,1 млн гривень цього податку.

Наступним по обсягу надходжень став єдиний податок, якого малий та середній бізнес сплатив у сумі 261 млн гривень. Сума надходжень від спрощенців зросла на 14,5 млн гривень. Від роздрібного продажу підакцизної продукції місцеві бюджети отримали 64 млн гривень, що на 9,7 млн гривень більше, ніж за січень-квітень минулого року.

Щодо надходжень земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, то за словами Юрія Якимишина відбувся їх очікуваний спад. Зокрема, власники земельних ділянок сплатили 167,5 млн гривень земельного податку, а це на 26,8 млн гривень менше, ніж торік. Від власників нерухомості надійшло 33,2 млн гривень, що на 0,5 млн гривень менше минулорічних надходжень. Посадовець нагадав, що з метою підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, до Податкового кодексу України внесено зміни відповідно до яких в березні п.р. бізнес звільнено від сплати цих податків.

Також на 10,4 млн гривень зменшились надходження рентної плати та склали 31,9 млн гривень – причини спаду аналогічні, як і до державного бюджету.

Крім того, до Пенсійного фонду суб’єктами господарювання сплачено 1,8 млрд грн єдиного внеску, з них у квітні - 398 млн гривень. Сума надходжень ЄСВ у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 136,8 млн гривень.

"Як відомо, в Україні як і в усьому світі на тлі поширення коронавірусної хвороби COVID-19 здійснено заходи для підтримки економіки, відповідно Урядом надано ряд податкових пільг для бізнесу. Більшість нововведень матимуть негативний вплив на бюджети громад, оскільки в основному пільги надано з місцевих податків. Також зменшаться надходження до Пенсійного фонду. Однак, поки що зарано підбивати підсумки щодо втрат бюджету у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, - підсумував Юрій Якимишин. – Пам’ятаймо, що податки є вагомим джерелом надходжень до бюджетів, і від сумлінного обов'язку щодо сплати податків суб’єктами господарювання та жителями, залежить фінансове забезпечення країни та громад".