Фахівцями Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, 11 лютого, проведено черговий кущовий семінар для платників податків Долинського та Рожнятівського районів.
У заході прийняли участь заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата, заступник начальника Долинського управління ГУ ДПС Наталія Скорик, заступник начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС Ігор Кравець та головний державний ревізор-інспектор управління податкових сервісів ГУ ДПС Андрій Кріцак.
Заступник начальника Долинського управління ГУ ДПС Наталія Скорик ознайомила присутніх із законодавчими новаціями в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій, які запроваджено законами від 20.09.2019 № 128-IX та № 129-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».
«Однією з новацій є впровадження безкоштовного сервісу ДПС України – програмного РРО, – наголосила Наталія Скорик. – Так, з 19 квітня 2020 року у платників буде можливість використання програмного рішення для фіскалізації торговельних операцій».
За її словами, на сьогодні суб’єкти господарювання під час здійснення розрахункових операцій мають можливість протестувати дане програмне забезпечення, завантаживши на будь-який пристрій чи то комп’ютер, чи то смартфон.
Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій та проведення розрахунків в готівковій формі розповів заступник начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС Ігор Кравець.
Також, посадовець звернув увагу присутніх на етапи введення обов’язкового застосування РРО платниками податків.
Зокрема зазначив, що з 19 квітня розширено коло юридичних осіб, які застосовують РРО під час торгівлі продукцією власного виробництва. Це торгівля ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння власного виробництва. З цієї ж дати додано види діяльності для фізичних осіб - платників єдиного податку, під час здійснення яких застосовуються РРО, а саме - надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.
Також з 1 жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим для фізичних осіб – платників єдиного податку, які здійснюють продаж ювелірних виробів, лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Реєстратори розрахункових операцій необхідно буде застосовувати туристичним агентствам, туристичним операторам, ресторанам, кафе, готелям та продавцям товарів через мережу Інтернет.
При цьому Ігор Кравець зауважив, що з 1 січня 2021 року використання РРО буде обов’язковим для фізичних осіб – платників єдиного податку 2, 3 та 4 груп незалежно від видів діяльності, крім спрощенців 1 групи.
Крім того, посадовець акцентував увагу ще на одному питанні пов’язаному з РРО, а саме на роботі механізму «Кешбек».
«Даний механізм запрацює не раніше 1 жовтня 2020 року та запроваджується в першу чергу для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на них, – зазначив Ігор Кравець. – Покупець не зможе використовувати систему «кеш-бек» у нечесній конкурентній боротьбі, адже для подання скарги про недійсний фіскальний чек заявник має ідентифікувати себе через електронний кабінет».
Як здійснити онлайн реєстрацію РРО через Електронний кабінет платника продемонстрував головний державний ревізор-інспектор управління податкових сервісів ГУ ДПС Андрій Кріцак. За його словами, програмне рішення для смартфонів та планшетів з операційними системами Android та iOS вже доступне для зареєстрованих тестувальників. Незабаром, додаток буде доступний для завантаження з Google Playmarket та App Store без додаткових запитів.
Посадовець детально розповів як підприємцю в програмному забезпеченні додати продавця чи деактивувати його, у разі звільнення, відкрити «касу», додати товарну позицію, сформувати та надіслати чек та по завершенню зміни надіслати до ДПС України Z-звіт.
Андрій Кріцак зазначив, що програмне РРО – це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпису, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, формування звітів перегляд даних, та інші. Програма не потребує сертифікації, технічної експертизи, включення до Державного реєстру моделей – достатньо виконувати вимоги законодавства, формувати, підписувати і реєструвати чеки й надавати їх покупцям товарів та послуг.
Крім того, посадовець звернув увагу присутніх, що у разі відсутності інтернету ДПС передбачено можливість використання новітніх пристроїв в режимі offline до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця.
На завершення семінару платники податків отримали вичерпні відповіді від фахівців ГУ ДПС в області на актуальні питання стосовно застосування РРО, які виникають під час проведення господарської діяльності.