Як повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на Прикарпатті за 2019 рік отримали 9383 ліцензії. З них, 4778 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, 4336 - на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, 212 – на роздрібну торгівлю пальним та 57 – на зберігання пального. За придбані ліцензії до місцевих бюджетів області надійшло майже 21 млн гривень.
Податківці нагадують, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин), тютюновими виробами, а з 01.07.2019 виробництво, зберігання, оптова та роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Це передбачено ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями.
Ліцензія (спеціальний дозвіл) – це документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку.
Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання. У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі ДПС, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі чи розташування місць зберігання пального терміном на п’ять років.
Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольною продукцією становить - 8000 грн на кожний окремий РРО, зазначений в ліцензії, на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами - 2000 грн на території сіл та селищ, за винятком тих, які знаходяться в межах території міст, - 500 грн на торгівлю алкоголем та 250 грн – на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним, річна плата за ліцензію на право зберігання пального - в розмірі 780 гривень.
Штрафні санкції за роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами без наявності ліцензії становить 200% вартості отриманого товару, але не менше 17000 грн. Штрафні санкції за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії складають 250000 гривень, за зберігання пального без наявності ліцензії - 500000 гривень.
Довідково: В 2019 році податківцями встановлено 55 фактів здійснення суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами без відповідної ліцензії та п’ять фактів безліцензійного продажу пального. За вказані порушення застосовано фінансові санкції на суму 942,1 тис. грн та 1,3 млн гривень відповідно.