В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що субʼєкти господарювання можуть зберігати до 2 000 літрів пального для заправлення електрогенератора на кожному об’єкті без жодних дозволів чи ліцензії.
Якщо пального більше ніж 2 000 літрів – потрібно подати декларацію про зберігання пального.
Декларація складається у довільній формі, може бути подана в паперовому або електронному вигляді та подається до територіального органу податкової служби.
Право на зберігання пального виникає з моменту подання декларації без очікування додаткових рішень
Що обов'язково зазначити в декларації:
- Дані про суб’єкта:назва компанії (або ПІБ підприємця), код ЄДРПОУ (або РНОКПП), місцезнаходження.
- Технічні дані:загальна місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання.
- Адреса:фактичне місцезнаходження цих ємностей.
Звертаємо увагу: якщо суб’єкт господарювання має ліцензію на зберігання пального для власних потреб, йому потрібно вести внутрішній облік. Це стосується і випадків, коли підприємство отримує пальне для заправлення власного транспорту чи для роботи електрогенераторної установки.
Також, слід зауважити, що окремих дозвільних документів на використання пального в електрогенераторній установці не потрібно.
Пальне, отримане в межах господарської діяльності приймається на баланс підприємства, зберігається у ємностях, зазначених у заяві на отримання ліцензії, може без обмежень використовуватися як для заправлення транспорту, так і для електрогенераторів.
Облік використання пального необхідно вести окремо за напрямами використання (транспорт, генератори тощо) відповідно до правил внутрішнього обліку підприємства.