Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Верховинські податківці на семінарах роз’яснюють актуальні питання оподаткування

опубліковано 27 січня 2025 о 15:37

Фахівці Верховинської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області проводять тренінги, семінари та зустрічі з платниками податків на яких роз’яснюють актуальні питання оподаткування.

На черговому семінарі, начальник Верховинської податкової інспекції Оксана Ясінська розповіла платникам податків про новації податкового законодавства.
Посадовець зазначила, що з 01.12.2024 року набрав чинності Закон України від 10.10.2024 № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану. Відповідно до Закону № 4015 з 1 січня 2025 року змінюється термін подання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тобто, починаючи з січня 2025 року Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску повинен подаватися щомісячно. Першу щомісячну звітність за січень 2025 року необхідно подати до 20 лютого 2025 року. При цьому, за IV квартал 2024 року такий Податковий розрахунок необхідно подати у термін, визначений для квартальної звітності, тобто не пізніше 10 лютого 2025 року.

Оксана Ясінська звернула увагу платників податків, що Законом № 4015 внесено зміни до Податкового кодексу України щодо сплати військового збору. Зокрема, з 1 грудня 2024 року військовий збір із заробітної плати працівників збільшився з 1,5% до 5%. Для ФОПів 1, 2 та 4 груп запроваджено військовий збір у розмірі 10% від мінімальної зарплати - з січня 2025 року це становитиме 800 грн на місяць, а ФОПи 3 групи та юридичні особи платники єдиного податку 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору.

Крім того, керівник податкової інспекції наголосила, що Постановою КМУ від 25.07.2024 № 854 визначено механізм реалізації експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі. За її словами управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків, визначені податковим законодавством: належної реєстрації, своєчасного подання податкової звітності, зазначення повної та достовірної інформації у податковій звітності та своєчасної сплати податкового зобов’язання у встановлені терміни. 

Крім того, громадянам та підприємцям розповіли про основні аспекти Національної стратегії доходів, а також наголосили, що однією з основних цілей Національної стратегії доходів є розвиток електронних сервісів, удосконалення податкового адміністрування та підвищення рівня добровільної сплати податків. За допомогою електронних сервісів можна отримати необхідну інформацію та сплачувати податки. В меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету чи в застосунку «Моя податкова» фізичні особи, мають можливість переглянути податкові повідомлення-рішення нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, плати за землю, отримати інформації про об’єкти, які підлягають оподаткуванню, отримати відомості про доходи, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи. 

Також Оксана Ясінська звернула увагу присутніх, що з 1 січня 2025 року торговці в селах зобов’язані забезпечити наявність POS-терміналів для здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари чи надані послуги. Така норма передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари, (надані послуги)».