Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Начальник Коломийської ДПІ провів каскад зустрічей з представниками тергромад Коломийщини

опубліковано 31 січня 2024 о 16:18

Економічний потенціал району та наповнення бюджетів Коломийщини обговорили податківці з представниками органів місцевого самоврядування. Зокрема, начальник Коломийської ДПІ Головного управління  ДПС в Івано-Франківській області Іван Кирик провів чергові робочі зустрічі з головами Матеївецької, Підгайчиківської, П’ядиківської тер громад. Основна тема діалогу – спільна консолідація заходів, спрямованих на пошук нових джерел наповнень бюджетів, що допоможе забезпечити економічний  та соціальний розвиток громад.

З цією метою, переконані в податковій інспекції, необхідно посилити роботу на всіх рівнях з роз’яснення діючих норм та змін податкового та трудового законодавства. Насамперед Іван Кирик нагадав присутнім про обов’язкове використання суб’єктами господарювання РРО чи ПРРО при здійсненні готівкових розрахунків  та про необхідність встановлення платіжних терміналів в торгових закладах населених пунктів, чисельність яких перевищує 5 тисяч. Також ознайомив присутніх  з особливостями індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік. 

Одним з джерел наповнення бюджету, слушно зауважив податківець, є також скорочення податкових боргів, тому слід організувати спільну роботу щодо проведення заходів, зустрічей тощо, скерованих на упередження податкової заборгованості та її погашення.

Нагадали в податковій службі і про скасування мораторію практично на всі види податкових перевірок та порадили бізнесу працювати в правому полі, щоб уникнути сплати штрафних санкцій за порушення.

Ще однією з причин недоотримання коштів у бюджети Іван Кирик називає факти здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, тож податкова скерує свою роботу на моніторинг ринків, торгових закладів з метою виведення “тіньового” підприємництва в легітимні рамки.

Також головний податківець Коломийщини наголосив на необхідності широкої популяризації щорічної кампанії декларування доходів громадян, яка стартувала з 1 січня цього року, детально зупинився на видах доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню та ознайомив з можливостями отримання податкової знижки за певні види витрат.

Обговорили представники тергромад з податківцями і особливості виплат благодійної допомоги ВПО, забезпечення комфортних умов для них та механізм реєстрації й ведення волонтерської діяльності. 

На завершення зустрічі Іван Кирик поінформував про переваги подання звітності в електронному вигляді за допомогою сервісу ДПС «Електронний кабінет платника» та ознайомив з роботою мобільного застосунку «Моя податкова».