Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Яремчанщині податківці розповіли підприємцям про застосування касових апаратів та програмних РРО

опубліковано 05 вересня 2023 о 11:28

Яремчанські податківці систематично проводять зустрічі з підприємцями щодо застосування касових апаратів та програмних РРО суб’єктами господарювання. На черговій зустрічі начальник Яремчанської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Юрій Вередюк розповів присутнім про  норми Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Зокрема, повідомив, що цим Законом відновлено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватись фінансові санкції.  

Юрій Вередюк наголосив присутнім, що суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції зобов’язані застосовувати традиційні касові апарати або програмні РРО.

За його словами, програмні РРО можна безкоштовно отримати в податковій службі. Для цього суб’єкту господарювання необхідно отримати електронний підпис, зареєструвати господарську одиницю, встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності, це може бути комп’ютер, смартфон чи планшет. Наступний крок – реєстрація каси та касирів, введення товарів в ПРРО. Після цього вже можна реєструвати розрахункові операції та відправляти електронні чеки.