Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Яремчанські податківці провели семінар щодо новацій податкового законодавства та одноразового декларування активів фізичних осіб

опубліковано 11 липня 2022 о 15:20

В Яремчанській ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області нещодавно відбувся семінар для платників податків щодо новацій податкового законодавства. На семінарі начальник Яремчанської ДПІ ГУ ДПС Юрій Вередюк розповів платникам податків про особливості одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб та сплати одноразового збору до бюджету, деклараційну кампанію-2022, застосування РРО, ПРРО платниками податків та про електронні сервіси ДПС.

Юрій Вередюк розповів платникам податків про особливості одноразового добровільного декларування, про те, які активи необхідно декларувати, про особливості декларування готівкових коштів, порядок визначення декларантом вартості об’єкту та застосування ставок збору з одноразового декларування, а також про порядок подання одноразової декларації та терміни сплати податкових зобов’язань. Повідомив, що кампанія із добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб триватиме до 1 вересня поточного року.

Крім того, Юрій Вередюк наголосив, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році та закликав громадян, котрі мають таку можливість, подати декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 19 липня  за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет».

Також керівник податкової інспекції звернув увагу присутніх, що застосування РРО або ПРРО підприємцями-платниками єдиного податку другої-четвертої груп є обов’язковим у разі проведення готівкових розрахунків. При цьому звернув увагу, що при здійсненні роздрібної торгівлі на території села та селища товарами (крім підакцизних товарів) фізичним особам-підприємцям – платникам єдиного податку другої – четвертої груп дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО або програмних РРО. Проте такі суб’єкти господарювання повинні використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Посадовець повідомив, що при здійсненні кожної розрахункової операції підприємець має формувати розрахунковий документ з відповідними реквізитами і надавати його споживачу у роздрукованому вигляді або направляти в електронній формі. І це дуже важливо, оскільки з 17 березня 2022 року перевірки дотримання порядку проведення розрахункових операцій знову дозволені у всіх суб’єктів господарювання.