Начальник Богородчанської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Любов Грицак нещодавно провела «гарячу лінію» з питань одноразового декларування активів фізичними особами та застосування РРО чи ПРРО платниками податків.
Надаємо відповіді на запитання, з якими звертались платники податків.
Запитання: Чи мають право подати одноразову добровільну декларацію фізичні особи-підприємці?
Відповідь: Подати одноразову добровільну декларацію мають право фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи та фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання об’єктів декларування чи доходів, за рахунок яких були набуті об’єкти декларування.
Запитання: Чи необхідно подавати одноразову добровільну декларацію, якщо кошти розміщенні на депозитному банківському рахунку?
Відповідь: подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію необхідно у тому разі, якщо ви володієте коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування.
Запитання: Скажіть, будь ласка, чоловік та дружина є власниками будинку площею 300 кв.м. у рівних частках. Хто з них може скористатися правом на податкову амністію?
Відповідь: Право на декларування своєї частини об’єкту нерухомого майна, придбаного за рахунок доходів, з яких не були не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, з урахуванням норм Цивільного кодексу України має кожен із співвласників.
Запитання: Чи скасували для фізичних осіб-підприємців необхідність застосування РРО на період дії воєнного стану?
Відповідь: Відповідно до діючого законодавства суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані їх проводити на повну суму покупки (надання послуги) через реєстратори розрахункових операцій. Не зобов’язані застосовувати РРО суб’єкти господарювання, які отримають кошти виключно на поточний рахунок за реквізитами (IBAN) та платники єдиного податку 1 групи.
Запитання: Чи проводяться в період воєнного стану перевірки?
Відповідь: В умовах дії воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюють державний контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг шляхом проведення фактичних перевірок. Такі перевірки проводяться, зокрема, за скаргами громадян щодо відмови суб’єктами господарювання у можливості проведення розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою, незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції. Також при проведенні фактичних перевірок податківці контролюють дотримання платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, дотримання граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) на деякі види товарів.