Начальник Тисменицької ДПІ Олександра Гайдей нещодавно провела зустріч з суб’єктами господарювання щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій, програмних РРО платниками єдиного податку.
«З 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, незалежно від отриманого доходу. Право не застосовувати РРО або ПРРО мають лише платники єдиного податку першої групи», - зазначила Олександра Гайдей.
Також, посадовиця звернула увагу платників єдиного податку ІІ-ІV груп на необхідність завчасної реєстрації реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій та зазначила, що для їх реєстрації суб’єкту господарювання або його представнику потрібно подати до контролюючого органу заяву за формою № 1-РРО або №1-ПРРО в електронній формі.
Крім того, начальник податкової інспекції зазначила, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку на 3 групі, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2021 №496.
Також Олександра Гайдей зазначила, що платники податків можуть переглянути відеоінструкції щодо порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців та щодо реєстрації програмних РРО в банері «Програмні РРО», який функціонує на сайті ДПС України та на субсайті Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.