Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Косівщини – платникам про податкову амністію

опубліковано 21 жовтня 2021 о 16:34

21 жовтня 2021 року  в Косівському інституті  прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв відбулася зустріч начальника Косівської ДПІ Оксани Мельниченко з громадськістю, під час якої обговорено питання  декларування доходів, в рамках податкової амністії, та переваги сплати  податків і зборів, інших платежів, єдиного внеску через єдиний рахунок.

Як зазначила керівник ДПІ, з 1 вересня 2021 року розпочалось одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів, які знаходяться на території України або за її  межами, які належать їм на правах власності та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

За словами Оксани Мельниченко громадяни мають можливість до 1 вересня 2022 року легалізувати такі активи та сплатити одноразовий збір у розмірі від 2,5 до 5 відсотків. Посадовиця розповіла які саме активи підлягають декларуванню, як розрахувати розмір одноразового збору, коли потрібно сплатити одноразовий збір та про можливість розтермінувати сплату такого збору в термін на три роки.

Також  Оксана Мельниченко наголосила на тому, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування відбувається шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація.

Водночас посадовиця звернула увагу, що подання одноразової декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Подавши декларацію та сплативши усю суму одноразового збору декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.