Вчора, 19 жовтня 2021 року в Верховинській податковій інспекції проведено телефонну «гарячу лінію» з питань одноразового декларування неоподатковуваних активів.
На запитання платників відповідала начальник Верховинської ДПІ Оксана Ясінська. Надаємо найактуальніші питання, з якими звертались громадяни.
Питання: Які терміни та порядок подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації?
Відповідь: Одноразову (спеціальну) добровільну декларацію можна подати з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року через приватну частину Електронного кабінету платника.
Питання: Хто може скористатися одноразовим добровільним декларуванням?
Відповідь: Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання неоподаткованих доходів, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.
Водночас, не можуть бути декларантами особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів у сфері запобігання корупції. Також декларантами не можуть бути особи, які є малолітніми чи неповнолітніми або недієздатними, або є особами, дієздатність яких обмежена і над ними встановлено опіку.
Питання: Які ставки оподаткування доходів?
Відповідь: Ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані в рамках одноразового (спеціального) добровільного декларування, наступні: 5% – загальна ставка одноразового збору, 9% – для закордонних активів, 2,5% - для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики.
Питання: Які активи є об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування?
Відповідь: До об’єктів, що підлягають одноразовому декларуванню відносяться:
валютні цінності, розміщені на рахунках у банках як в Україні так і за її межами,
нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва), що знаходяться в Україні або за її межами,
рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо) що знаходяться в Україні або за її межами;
частки у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
цінні папери або інші фінансові інструменти;
права на отримання дивідендів, процентів чи іншої майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки у майні юридичних осіб;
інші активи фізичної особи, у т.ч. майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права.