Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На актуальні питання щодо одноразового декларування відповідали платникам податківці Надвірнянщини під час «гарячої лінії»

опубліковано 23 вересня 2021 о 15:02

В Надвірнянській ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань одноразового добровільного декларування. На запитання платників податків відповідав  заступник начальника Надвірнянської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Богдан Нагорняк. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків.

Питання: Хто зобов’язаний подати одноразову добровільну декларацію?

Відповідь: У період з 1 вересня поточного року до 1 вересня 2022 року громадяни мають нагоду добровільно задекларувати свої активи та сплатити відповідні податки. Це означає, що фізична особа декларує належні їй активи, розміщені на території України або за її межами. Це стосується тих випадків, коли активи були одержані (набуті) за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені не в повному обсязі податки і збори або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Звертаю увагу, що особи, які мають право скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням, однак не скористаються ним, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичної особи, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Питання: Які об’єкти підлягають декларуванню?

Відповідь:Об’єктами одноразового декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно, рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо), частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.

Запитання:Хто не може декларувати активи?

Відповідь: Декларантами не можуть бути:

- особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми або неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.

Також декларантами не можуть бути особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади) та особи, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».