Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як скористатися правом на податкову амністію розповів начальник Надвірнянської ДПІ Василь Гнатюк під час зустрічі з начальником фінансового відділу Поляницької територіальної громади Ганною Бойчук

опубліковано 08 вересня 2021 о 15:44

Про кампанію одноразового (спеціального) добровільного декларування розповів начальник Надвірнянської  ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській  області Василь Гнатюк під час зустрічі з начальником фінансового відділу Поляницької територіальної громади Ганною Бойчук.

Посадовець  розповів, що з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року громадяни мають можливість легалізувати активи, придбані до 1 січня 2021 року, з яких не були сплачені податки.

При цьому зазначив, що добровільному декларуванню підлягають:

- валютні цінності, (крім коштів у готівковій формі);

- цінні папери;

- рухоме та нерухоме майно,

- предмети мистецтва, антикваріату, цінні папери, пам’ятні монети і банкноти,

- частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.

Декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

За словами посадовця, для визначення суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування Законом № 1539 встановлені певні ставки. Так, за ставкою 5 відсотків оподатковуються валютні цінності на рахунках в банках та об’єкти, які знаходяться чи зареєстровані на території України.

Ставка 9 відсотків застосовується до валютних цінностей в іноземних фінансових установах, а також інших об’єктів, розміщених за кордоном. Ставка 2,5 відсотка застосовується до номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Як альтернативу платникам податків надана можливість обрати ставки 6 відс., 11,5 відс. та 3 відс. Підвищені ставки будуть застосовуватися платником у разі, якщо він прийме рішення сплачувати одноразовий збір протягом трьох років трьома рівними частинами.

Крім цього, Василь Гнатюк розповів про терміни сплати одноразового збору та юридичні наслідки для декларантів.