Яремчанською ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області 18 серпня п.р. відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплату одноразового збору до бюджету».
На запитання платників податків відповідав старший державний інспектор Яремчанської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Озорович Степан.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися громадяни.
Питання: Які активи підлягають добровільному декларуванню?
Відповідь: Добровільному декларуванню підлягають:
- валютні цінності,
- нерухоме майно,
- рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо),
- частки (паї) у майні юридичних осіб інші корпоративні права, майнові права на
об'єкти інтелектуальної власності,
- цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.
Питання: За якими ставками оподатковуватимуться задекларовані активи?
Відповідь: Із задекларованих активів потрібно сплатити збір – одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно визначається декларантом шляхом застосування до бази для нарахування збору таких ставок:
5 відсотків:
- щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні
- щодо права грошової вимоги до резидентів України (депозит (вклад), кошти позичені третім особам за договором позики);
- щодо об'єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) в Україні, а саме:
нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва)
рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);
частки у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
цінні папери або інші фінансові інструменти;
права на отримання дивідендів, процентів чи іншої майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки у майні юридичних осіб;
інші активи фізичної особи, у т.ч. майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.
У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування 5-кової ставки збору кошти декларанта в національній та іноземній валютах, банківських металах мають бути розміщені на рахунках у банках України.
9 відсотків:
- щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах;
- щодо права грошової вимоги до нерезидентів України;
- щодо об'єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) за кордоном, а саме:
-нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва)
-рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);
-частки у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
-цінні папери або інші фінансові інструменти;
-права на отримання дивідендів, процентів чи іншої майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки у майні юридичних осіб;
-інші активи фізичної особи, у т.ч. майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відсотка із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.
У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування 9 % ставки збору кошти декларанта в іноземній валюті на дату подання такої декларації мають бути розміщені на рахунках у банках та/або інших фінансових установах за кордоном.
Тимчасово з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, до активів, зазначених в цьому пункті, застосовується ставка у розмірі 7 відсотків.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 9,5 відсотка із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.
2,5 відсотка:
- щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відсотки із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.
Питання: У добровільній декларації необхідно зазначати джерела походження задекларованих активів.
Відповідь: У добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.