Нещодавно в Калуській ДПІ відбувся семінар для платників податків, на якому начальник інспекції Лілія Прокопів повідомила платників податків про новації застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО. Зокрема зазначила, що з 1 серпня 2020 року платники податків мають можливість використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій. З допомогою цих програмних рішень платники можуть проводити розрахункові операції під час продажу товарів і послуг, торгівлі валютними цінностями. Бізнес на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб.
Також посадовиця наголосила присутнім, що законодавець відтермінував застосування касових апаратів для платників єдиного податку 2-4 груп, крім окремих винятків. Зокрема, підприємці - платники єдиного податку другої та третьої груп мають застосовувати РРО, якщо річний дохід більше 220 мінімальних заробітних плат, тобто більше 1 320 000 гривень.
Водночас платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, ювелірних виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, ліків, медичних виробів та надання платних медичних послуг, незалежно від обсягу доходу, зобов'язані проводити готівкові розрахунки із застосування РРО, програмних РРО.
Для інших видів діяльності терміни обов'язкового застосування РРО відтерміновано до 1 січня 2022 року. На сьогодні не застосовують та не зобов'язані надалі використовувати РРО (касові апарати) підприємці першої групи спрощеної системи оподаткування.
Крім цього, Лілія Прокопів розповіла про пільги для платників податків в період карантинних заходів, які запроваджені Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX, в частині списання, відстрочення та прощення податкових боргів. Зокрема зазначила, що платники податків, які мали податковий борг станом на 1 листопада 2020 року можуть скористатись нормою Податкового кодексу, яка передбачає прощення фінансових санкцій. Для цього платнику необхідно звернутись до податкової інспекції за місцем обліку його податкового боргу із заявою довільної форми, сплатити протягом шести місяців (з грудня 2020 року до червня 2021 року) готівковими коштами основну суму податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням) та забезпечити своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих бюджетів
На семінарі також розглянуто питання легалізації найманої праці підприємцями та підприємствами. Керівник податкової інспекції закликала присутніх не нехтувати укладанням трудових угод з працівниками та вчасно сплачувати податкові зобов’язання.
Під час заходу Лілія Прокопів розповіла про кампанію декларування, які доходи підлягають обов’язковому декларуванню та хто з громадян може скористатися податковою знижкою. Вона зазначила, що громадяни, які протягом 2020 року отримували доходи не від податкових агентів чи під час виплати яких податок на доходи фізичних осіб не утримувався, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. При цьому зауважила, що громадяни мають можливість подати таку декларацію за допомогою електронного сервісу ДПС – «Електронний кабінет».