Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Городенківській ДПІ проведено «гарячу лінію» щодо легалізації найманої праці та сплати єдиного внеску

опубліковано 24 листопада 2020 о 14:55

Старший державний ревізор-інспектор Городенківської  ДПІ Олександра Бойчук на днях провела «гарячу лінію» щодо сплати єдиного внеску, легалізації найманої праці та права платників на податкову знижку.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими звертались громадяни. 

Питання: Чи застосовуються штрафні санкції до платників за несвоєчасну сплату єдиного внеску на період дії карантину?

Відповідь: За несвоєчасну сплату єдиного внеску за періоди з 1 березня до останнього календарного дня місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції, визначені Законом  України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування № 2464, не застосовуються.

Питання:  Чи зарахують у страховий стаж самозайнятих осіб місяці, звільнені від сплати ЄСВ?

Відповідь: Самозайнятим особам, яких звільнили від нарахування та сплати ЄСВ на період дії карантину, періоди звільнення включать до страхового стажу для призначення пенсії та вважатимуть, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів. Відповідну норму внесено до Прикінцевих положень Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами.

Питання: Як дізнатися про наявність чи відсутність заборгованості з ЄСВ?

Відповідь: Переглянути інформацію щодо наявності чи відсутності заборгованості з єдиного внеску  можна за допомогою «Електронного кабінету», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом», або особисто звернутися до Центру обслуговування платників.

Питання:  В який термін  можна звернутись до ДПІ, щоб реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року?

Відповідь: Платники податків мають право задекларувати право на податкову знижку, відповідно до статті 166 Податкового кодексу України, шляхом подання декларації до 31.12.2020 року  в один із способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

 Питання: В який термін платнику податку повертають «податкову знижку»?

Відповідь: Відповідно до п. 179.8 ст.179 Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Питання:  Які дії необхідно здійснити підприємцю під час оформлення нового працівника на роботу?

Відповідь: Під час оформлення нового працівника на роботу, підприємцю необхідно:

- укласти в письмовій формі трудовий договір;

- оформити наказ про прийняття на роботу;

- повідомити органи державної податкової служби про прийняття працівника на роботу. Повідомлення про прийняття на роботу за встановленою формою подається до початку роботи працівника.

Питання: Як можна подати повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відповідь: Повідомлення подається до контролюючого органу особисто платником або уповноваженою ним особою, або надається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.