В Тисменицькій ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області 5 листопада 2020 року відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему “Застосування новітніх реєстраторів розрахункових операцій”. На запитання платників податків відповідала старший державний інспектор Тисменицької ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Кубайчук.
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися громадяни.
Питання: Чи можна заяву про реєстрацію ПРРО подати через Єдине вікно подання електронної звітності?
Відповідь: Заява про реєстрацію ПРРО за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602) може бути подана у електронній формі через Електронний кабінет платника, чи через Єдине вікно подання електронної звітності використовуючи будь-яке наявне у платника податків програмне забезпечення, придатне для подання електронного документу до ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку.
Питання: Чи необхідно скасовувати апаратний реєстратор розрахункових операцій та реєструвати ПРРО?
Відповідь: з 1 серпня 2020 року платники податків при розрахунках зі споживачами поряд з традиційними РРО, можуть застосовувати програмні РРО. Обмежень щодо використання суб’єктом господарювання традиційного касового апарата чи програмного реєстратора розрахункових операцій законодавством не встановлено. Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний РРО чи РРО) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість традиційного касового апарата (РРО), в такому разі реєстрацію РРО необхідно скасувати у встановленому порядку.
Питання: Чи зобов’язані підприємці щоденно створювати на РРО та/або ПРРО фіскальні звітні чеки?
Відповідь: Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або програмними РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Питання. Чи необхідно реєструвати книги обліку розрахункових операцій на ПРРО?
Відповідь: Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.
Питання: Де можна ознайомитись з актуальною інформацією щодо впровадження ПРРО?
Відповідь: Правові підстави для впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій запроваджено Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», який набрав чинності з 1.08.2020 року. З цієї дати платники податків при розрахунках зі споживачами поряд з традиційними РРО, можуть застосовувати програмні РРО.
Інформацію щодо роботи програмних РРО та їх реєстраційної процедури платники податків можуть отримати у Центрі обслуговування платників.
Також суб’єкти господарювання мають можливість ознайомитись з новаціями щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій на офіційному сайті Державної податкової служби України в банері «Програмні РРО», в якому розміщено інформацію, пов’язану із запровадженням, реєстрацією та застосуванням ПРРО.