Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Платники Прикарпаття зменшили заборгованість з єдиного внеску на 77,4 мільйони гривень

опубліковано 27 липня 2021 о 10:44

За перше півріччя платники податків Івано-Франківської області перерахували до Пенсійного фонду майже 3,2 мільярди гривень єдиного внеску, що більше минулорічних надходжень за аналогічний період на 555 мільйонів гривень. Що ж до заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, то за 6 місяців вона скоротилася на 77,4 мільйони гривень й наразі складає 195,2 мільйони гривень. Такі цифри під час брифінгу оприлюднила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ганна Захаріїв.

Загалом, в області налічується 9,8 тис. боржників зі сплати ЄСВ, констатує Ганна Захаріїв. З них левову частку, а це 8,6 тис. осіб, складають фізичні особи-підприємці – вони боргують майже 111 мільйонів гривень. Решту недоїмки – 84,3 мільйони гривень не сплатили юридичні особи, 40 відсотків такої заборгованості (33,2 млн грн) числиться за бюджетними установами й організаціями області. Хоча, знову ж таки, аналізуючи дані на початок року, недоїмка бюджетників з ЄСВ перед Пенсійним фондом зменшилася більш як у 1,5 рази.

         Посадовець радить платникам податків не допускати виникнення недоїмки та справно сплачувати єдиний страховий внесок, а ще нагадує про те, що  заборгованість з єдиного внеску не має терміну давності, а отже борг в будь-якому випадку доведеться погасити, а ще сплатити штрафні санкції та пеню. “Платникам, які допустили виникнення заборгованості з ЄСВ, податковою службою надсилається вимога щодо необхідності її сплати. Якщо платник не закриє борг протягом 10 днів, така вимога надсилається до Казначейства чи Державної виконавчої служби, яка й відкриває виконавчі провадження та, відповідно, може накладати арешт на майно і рахунки платника, чи встановлювати заборону на виїзд закордон”, - роз’яснює Ганна Захаріїв.

Загалом, впродовж пів року, саме завдяки заходам стягнення, зменшено заборгованість роботодавців по сплаті ЄСВ перед Пенсійним фондом на суму 61,1 мільйона гривень, з них державною виконавчою службою – 6,7 мільйонів гривень.

Проте, як слушно зауважила Ганна Захаріїв: “У сплаті ЄСВ повинні бути зацікавлені насамперед наймані працівники та вимагати її від роботодавців. Адже сплачений єдиний внесок – це гарантія громадян на соціальний захист, а це виплата пенсій, матеріальної допомоги, оплачувана відпустка та лікарняний”.