Головне управління ДПС
в Івано-Франківській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Майже 36 мільйонів гривень податкових боргів сплатили до бюджету платники податків Прикарпаття. Час для отримання пільги на списання штрафних санкцій при сплаті основного боргу минув

опубліковано 22 липня 2021 о 13:27

Наприкінці минулого року Верховна Рада України прийняла Закон №1072, яким було запроваджено ряд заходів на підтримку бізнесу на час пандемії. Зокрема, даним документом передбачалося списання платникам податків штрафних санкцій та пені у разі сплати ними основної суми податкового боргу до 10 червня ц.р.

Серед платників Прикарпаття даною нормою законодавства скористалося 99 боржників. Саме стільки платників області повністю розрахувалися з бюджетом, сплативши до бюждету 36 мільйонів гривень заборгованих податків та зборів. Такі цифри під час брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ганна Захаріїв. Обов’язковими умовами для списання штрафних санкцій, продовжує посадовець, були повне погашення податкової заборгованості, яка обліковувалася на 1 листопада 2020 року, та недопущення поточної. Впоралися з цим, за словами Ганни Захаріїв, не всі заявники, однак більшість виконала умови, й таким платникам, нагадаємо їх є 99, списано штрафні санкції на суму 23,7 мільйонів гривень, а також на 14,9 мільйонів відкориговано.

“Загалом дана норма закону була скерована на підтримку активних підприємств, які накопичили податкові борги, а отже й штрафні санкції за несплату, що звісно ускладнювало їх діяльність. Особливо актуальним таке урядове рішення було для комунальних підприємств, які зазвичай мають значні боги перед бюджетом. Відповідно, позбутися статусу боржника такі підприємства мали змогу за полегшеною процедурою та ще й зі значною економією коштів”, - зауважила заступник начальника податкової служби, та зазначила, що у такий спосіб 4 комунальні підприємства області вийшли зі списку боржників перед бюджетом, серед них зокрема й ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”.

Наостанок Ганна Захаріїв порадила усім платникам у майбутньому не допускати податкових боргів, а сумлінно та вчасно сплачувати взяті на себе, як платників податків, зобов’язання, оскільки позбутися боргів набагато важче, й дорожче, аніж їх уникнути.