Під час документальної перевірки одного з приватних підприємств Івано-Франківщини, співставивши дані Звіту про фінансові результати з даним бухгалтерського обліку, первинних бухгалтерських документів, податківці виявили факт завищення собівартості реалізованої продукції на суму 569,2 тисячі гривень.
Окрім цього, проведеною перевіркою встановлено і факт завищення витрат на суму 454,6 тисяч гривень, що призвело до зменшення податку на прибуток. Частина цих витрат була сформована за рахунок фіктивних господарських операцій з контрагентами, які мають ознаки ризиковості. Йдеться про так звані безтоварні операції, коли підприємством відображено в бухгалтерському обліку видаткові накладні з придбання ТМЦ за операціями, які фактично не відбулися, а лише відображені на первинних документах. Тож у такий спосіб підприємство занизило на 102,4 тисячі гривень податку на прибуток.
Також у ході перевірки повноти декларування та правильності визначення податкових зобов’язань з ПДВ податківці виявили низку порушень з боку підприємства. Загальне заниження ПДВ склало понад 186 тисяч гривень.
Зокрема, встановлено розбіжності між фактичною сумою виторгів отриманих та проведених через РРО та обсягом операцій відображених підприємством в деклараціях та зареєстрованих податкових накладних в ЄРПН. Йдеться про реалізацію товарів кінцевим споживачам, які не є платниками ПДВ. Через неповне відображення таких операцій підприємство занизило свої податкові зобов’язання з ПДВ на 30,2 тисячі гривень.
Також встановлено, що підприємство списало медичні препарати з простроченим терміном придатності та які стали відходами, що підлягають утилізації на загальну суму 920,8 тисяч гривень, не нарахувавши при цьому податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до вимог п. 198.5 ст. 198 ПКУ за ставкою 7 % в сумі 64,4 тисяч гривень. Внаслідок цього бюджет недоотримав ще 64,4 тисячі гривень.
Крім того, перевіркою виявлено завищення податкового кредиту на 92,1 тисяча гривень за рахунок операцій, які були проведені лише формально – без фактичного постачання товарів, із контрагентами, що мають ознаки фіктивності.
Також перевіркою встановлено факт не реєстрації підприємством окремих податкових накладних в ЄРПН, тож за таке порушення застосовано штрафні санкції на суму 695,9 тисяч гривень.
Загалом, за результатами перевірки до сплати підприємству було донараховано трохи більше 1 мільйона гривень та зменшено суму завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 454,6 тисяч гривень. Оскільки платник погодився з виявленими порушеннями та сплатив донараховані суми, то у відповідності до пп. 69.37 п. 69 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПКУ, штрафні санкції та пеня на суму 66,5 тисяч гривень були скасовані.