Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За рахунок яких податків наповнюється бюджет, наслідки не сплати єдиного внеску та як діяти громадянам у випадках відмови розрахуватись через платіжний термінал йшлося на зустрічі податківців з студентами Івано-Франківського фахового коледжу

опубліковано 10 березня 2023 о 14:57

За рахунок яких податків наповнюється бюджет, наслідки не сплати єдиного внеску та як діяти громадянам у випадках відмови розрахуватись через платіжний термінал йшлося на зустрічі податківців з студентами Івано-Франківського фахового коледжу 

Про діяльність податкової служби, роботу Центрів обслуговування платників, податкову систему розповіли податківці студентам за спеціальностями «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Менеджмент» Івано-Франківського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування. Інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області. 

Насамперед, зустріч із студентами розпочалась в Центрі обслуговування платників Івано-Франківської ДПІ. Про роботу ЦОПу, в якому надають сервісні послуги громадянам та бізнесу розповіла начальник Івано-Франківської ДПІ Олександра Михайловська. Зокрема, зазначила, які адміністративні послуги можна отримати, найпопулярнішими з них це отримання реєстраційних номерів облікової картки платника податків, дозвільних документів, довідок, а також подання звітності. Також посадовець розповіла, що в ЦОПі можна звернутись до центру сертифікації ключів для безкоштовного отримання ключів електронного цифрового підпису. В подальшому такий підпис можна використовувати для подання звітності і спілкування з податковою службою онлайн.

Також в ході цією зустрічі начальник відділу інформаційної взаємодії ГУ ДПС Мар’яна Мороз ознайомила студентів системою оподаткування в Україні, реєстрацією бізнесу, оформленням трудових відносин тощо.  

Зокрема посадовець розповіла, про умови перебування бізнесу на спрощеній системі оподаткування та обмеження, про загальну систему оподаткування, а також порядок та вимоги до застосування РРО, ПРРО, платіжних терміналів.   

Мар'яна Мороз зосередила увагу майбутніх майбутніх платників податків і на важливості оформлення трудових відносин та дотриманні роботодавцями податкового законодавства, захисту їх прав.  Посадовець розповіла студентам про кампанію декларування доходів громадян, зокрема про можливість отримання податкової знижки платниками податків, які здійснюють витрати на оплату освітніх послуг та ознайомила присутніх з переліком необхідних документів. Зокрема, зауважила, що для того щоб скористатись податковою знижкою необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи з відповідними документами через Електронний кабінет. Щодо майнових податків, які стосуються і громадян, то Мар'яна Мороз розповіла, хто є платниками на нерухомість, землю та транспортного податку, терміни вручення ППР податковою, проінформувала про терміни сплати та зміни у формі самого повідомлення. Також зауважила, що переглянути таке податкове повідомлення-рішення можна в Електронному кабінеті платника. Цікавились студенти у податківців, за рахунок яких податків наповнюється бюджет, хто має пільги із сплати земельного податку, наслідки не сплати єдиного внеску та як діяти громадянам у випадках відмови розрахуватись через платіжний термінал.   

Наприкінці заходу студентам наголошено, що отримати корисну інформацію з питань оподаткування можна як на вебпорталі ГУ ДПС в Івано-Франківській області, так і в соціальній мережі Facebook та телеграм-каналі.