Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Товариство є платником єдиного податку 3 групи, основний вид діяльності – 41.10. «Організація будівництва будівель». Товариством укладено із фізичними особами договори доручення щодо організації будівництва житлового будинку за кошти замовників (поручителів). У вказаних договорах передбачено відсоток розподілу коштів, що надходять від контрагентів, безпосередньо на будівництво (купівля матеріалів, оплата послуг підрядників, інше) та на оплату послуг Товариства із організації будівництва, що є ви

опубліковано 21 березня 2017 о 12:45

Порядок оподаткування єдиним податком, в тому числі третьої групи, визначений в розділі ХІV «Спеціальні податкові режими» ПКУ. Зокрема, склад доходів, який підлягає оподаткуванню єдиним податком першої - третої груп, зазначено у статті 292 ПКУ.

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. ПКУ доходом юридичної особи - платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

Згідно із п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). При цьому, безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п.292.4 ст. 292 ПКУ).  При цьому, за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя (ст. 1000 Цивільного кодексу України  від 16.01.2003  №435-IV).

 Враховуючи викладене, у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, правочини по яких відповідають вимогам ст. 1000 Цивільного кодексу України, доходом платника єдиного податку третьої групи є сума отриманої винагороди повіреного (агента).