Про це під час пресконференції повідомила громадськості начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик. Адже вже з 1 листопада розпочали діяти правила включення до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства в рамках Закону України №3813 про створення в Україні «Переліку доброчесних платників", та який має на меті боротьбу з тіньовою економікою. Чесний бізнес, який потрапить у згаданий перелік, стверджує Ірина Столярик, на період воєнного отримає ряд переваг. Зокрема, мораторій на документальні і фактичні перевірки. Однак, є виняток - бюджетне відшкодування, трансфертне ціноутворення, перевірки за ініціативою платника податків або в разі надходження доказів чи інформації щодо ризиків сплати податків. У випадку проведення камеральної чи документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування ПДВ законом передбачено скорочені строки – до 5 та 10 робочих днів відповідно. Серед бонусів, очільниця податкової служби області називає також право на індивідуальні податкові консультації протягом 15 календарних днів, без можливості продовження строку його розгляду. А ще за кожним сумлінним платником буде закріплений особистий консультант комплаєнс – менеджер. Саме він надаватиме платнику необхідну інформацію щодо адміністрування та сплати податків, консультуватиме з питань правильного застосування податкового законодавства, аналізуватиме фінансову діяльність підприємства для виявлення потенційних податкових ризиків та загалом буде на постійному зв’язку.
Потрапити до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства можуть юридичні особи, фізичні особи-підприємці та резиденти Дія.Сіty. Кожна з цих груп платників повинна відповідати низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування. Насамперед, у таких платників не повинно бути податкового боргу, що перевищує 3000 НМДГ, тобто 51 тисячу гривень, а час його виникнення - не більше ніж 30 днів. Також не припустима заборгованість зі сплати єдиного внеску. Серед вимог, які перелічує Ірина Столярик, це відсутність порушення з подання звітності, також впродовж року не повинно бути порушень строків розрахунків за експортно-імпортними операціями, не змінювався основний вид економічної діяльності. Такі платники, згідно з законом, не повинні мати статус ризикових платників ПДВ, а ще проти них немає бути розпочата процедура припинення діяльності або ж провадження у справі про банкрутство. Не потраплять до переліку й ті суб’єкти, до яких застосовано економічні санкції та чи інші обмежувальні заходи. Зелене світло не даватиме держава і для тих підприємств, серед засновників чи власників є громадяни держави-агресора (виняток для тих, хто має статус учасника бойових дій), або ж засновники або бенефіціари проживають у рф. Також враховуватимуться такі критерії як рівень сплати податків й виплат заробітної плати, вони повинні бути вищими середньогалузевих показників. А ще до уваги братиметься кількість працівників, земельні площі або суми доходу, усе залежатиме від системи оподаткування. Що ж до новостворених платників, то до Переліку вони зможуть потрапити лише після року діяльності.
Чи потрапив платник до згаданого Переліку, він може дізнатися уже з грудня. Повідомлення про це він отримає у власному Електронному кабінеті платника. До речі, ДПС планує оприлюднювати Перелік платників та інформацію про нього на субсайті ДПС «Територія високого рівня податкової довіри» (tpd.tax.gov.ua). Саме на цій платформі, можна буде перевірити чи входить юридична або фізична особа до Переліку, а також більш детально дізнатися, як потрапити до переліку та ознайомитися з перевагами такого статусу. На даному ресурсі відображатиметься й інформація щодо середніх показників податкових критеріїв у розрізі регіонів і видів діяльності. До речі, перший перелік добросовісних платників буде вже оприлюднено до 19 грудня 2024 року. Він, зауважає, Ірина Столярик, формуватиметься щоквартально, Якщо показники платника не відповідатимуть середнім критеріям, він буде виключений зі списку, про це, він також отримає повідомлення в Е-кабінеті. Така ініціатива від держави на думку керівника податкової служби, є доволі позитивною: «Добросовісна сплата податків повинна бути не лише справою обов’язку, а й престижу, адже сумлінний платник – це не тільки надійний партнер для інших суб’єктів ведення бізнесу, а й для держави».