Сьогодні відбулась зустріч начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірини Столярик з генеральним директором державного підприємства виробничого об’єднання «Карпати» Дмитром Втерковським, під час якої обговорили актуальні питання одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Як зазначила Ірина Столярик, з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року громадяни матимуть унікальну можливість легалізувати свої доходи. Зокрема, ті, хто до 1 січня 2021 року одержали активи за рахунок доходів, що підлягали оподаткуванню в Україні, та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори матимуть можливість подати до податкового органу спеціальну декларацію, в якій зазначити набуті активи та самостійно визначити суму збору, яку необхідно сплатити до бюджету.
За словами очільника податкової служби Прикарпаття, процедура одноразового (спеціального) добровільного декларування є добровільною.
Також Ірина Столярик розповіла, що є об’єктами оподаткування, а які об’єкти не підлягають декларуванню, за якими ставками оподатковуються активи та особливості декларування коштів в національній та іноземній валютах у готівковій формі.
Крім цього, звернула увагу на терміни сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування та можливість скористатися розстроченням сплати податкового зобов’язання.
В свою чергу, Дмитро Втерковський зауважив, що реалізація Закону, яким запроваджено одноразове (спеціальне) добровільне декларування, це можливість для кожного громадянина і країни вцілому вийти на новий рівень, щоб рухатися далі. Також запевнив, що основні норми даного закону доведе до відома очолюваного колективу.
Під час наради-семінару з головами територіальних громад Калущини, що відбулася під керівництвом голови районної державної адміністрації Жанни Табанець, за участю представників Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області розглядалися питання, які стосувалися сфери оподаткування.
Йшлося про адміністрування доходів та зборів територіальних громад району, про резерви наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, обговорювалися шляхи погашення податкового боргу підприємствами, установами та організаціями перед місцевими бюджетами району.
Заступник начальника Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області Наталія Зікрата звернула увагу присутніх на питання щодо резервів наповнення місцевих бюджетів за рахунок сплати майнових податків, податку на доходи фізичних осіб, погашення податкових боргів, декларування громадянами отриманих доходів.
Увагу голів територіальних громад було звернено на проведення роботи з боку місцевої влади з питань оформлення правовстановлюючих документів на землю з господарюючими суб’єктами, що є однією з причин бюджетних втрат.
На завершення розгляду питань оподаткування Наталія Зікрата закликала керівників територіальних громад до співпраці та зазначила, що лише якісний контроль у межах повноважень та обмін інформацією з територіальними громадами дозволять податковій службі вчасно реагувати на неналежне виконання податкових зобов’язань господарюючими суб’єктами.
Крім цього, заступник начальника обласної податкової розповіла про основні аспекти проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів. Зокрема, хто може скористатися одноразовим декларуванням, які об’єкти підлягають обов’язковому декларуванню, а які не можуть бути об’єктами декларування та за якими ставками розраховується сума збору, що підлягає сплаті до бюджету.