В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують, що суб’єкти господарювання, які отримують пальне для власних потреб та зберігають його для використання в господарській діяльності, зобов’язані отримати відповідну ліцензію в органах ДПС.
Виключенням є зберігання пального державними підприємствами, установами та організаціями; підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву та суб’єктами господарювання, які зберігають пальне, для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газодобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі. Також дозволяється зберігання пального без отримання ліцензії у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
В усіх інших випадках зберігання пального дозволяється виключно за наявності ліцензії, отриманої на кожне місце зберігання.
Для отримання ліцензії потрібно подати заяву та платіжний документ про внесення річної плати до податкового органу за місцем зберігання пального.
При цьому вартість річної ліцензії на зберігання пального складає 780 гривень. Водночас відповідальність за зберігання пального без одержання ліцензії – 500 тис. гривень.
Нагадаємо, ліцензування зберігання пального введено з 1квітня 2020 року у зв’язку з внесенням змін до Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 №481/95.