В приміщенні Центру обслуговування платників Галицької ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області нещодавно відбувся семінар для платників податків щодо застосування положень Законв України від 12 травня 2022 року № 2260-IX та від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належним їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» та інших новацій податкового законодавства.
На семінарі начальник Галицької ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Петро Сисак розповів присутнім про основні норми даного Закону, зокрема, що таке добровільне декларування активів, хто ним може скористатися та протягом якого періоду потрібно декларувати активи. Звернув увагу які об’єкти підлягають декларуванню, за якими ставками оподатковуються доходи, в які терміни необхідно сплачувати податок, а також які активи звільняються від оподаткування.
Також посадовець зазначив, що декларація з одноразового добровільного декларування подається безпосередньо декларантом в електронному вигляді через приватну частину електронного кабінету.
Керівник податкової інспекції розповів про активи, які не потрібно декларувати. Зокрема, це активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грнна дату завершення одноразового добровільного декларування;квартири, площа яких не перевищує 120 кв. мабо майнові права на такі квартири; житлові будинки або об’єкти незавершеного будівництва, загальна площа яких не перевищує 240 кв. м, об’єкти нежитлової нерухомості, площа яких менше 60 кв. м, земельні ділянки, сукупний розмір яких не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу, або не більше 0,01 – 2,0 гектарів залежно від призначення земельної ділянки та один транспортний засіб особистого некомерційного використання.
На завершення заходу, Петро Сисак нагадав платникам про «Електронний кабінет» та про порядок застосування РРО та ПРРО платниками податків. Керівник податкової детально роз’яснив в яких випадках суб’єктам господарювання необхідно застосовувати РРО та ПРРО та про переваги використання програмних РРО.