В Надвірнянській ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області 17 листопада п.р. відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО, ПРРО платниками єдиного податку.
На запитання платників податків відповідав начальник Надвірнянської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Василь Гнатюк.
Надаємо відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків.
Питання: Підприємці платники єдиного податку 2 групи мають використовувати касові апарати в 2022 році?
Відповідь: З 1 січня 2022 року підприємці платники єдиного податку другої – четвертої груп у разі проведення готівкових розрахунків зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, крім спрощенців першої групи і фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі та продукти власного підсобного господарства.
Питання: Чи треба реєструвати програмний РРО?
Відповідь: Так, реєстрація програмного РРО здійснюється на підставі заяви, яка подається у електронній формі через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, встановленим наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557.
Звертаю увагу, суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог статті 63 Податкового кодексу України.
Питання: Чи є відповідальність в цьому році, якщо виручка не проведена через РРО?
Відповідь: Тимчасово, до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, програмних РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через РРО або програмні РРО, застосовуються в таких розмірах:
10 % вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
50 % вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.