Нещодавно в Старобогородчанській територіальній громаді відбувся семінар для платників податків щодо одноразового добровільного декларування фізичними особами належних їм активів, застосування РРО та єдиного рахунку для сплати податків.
Під час заходу начальник Богородчанської ДПІ Любов Грицак розповіла про запровадження з 1 вересня 2021 року одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів. Посадовиця інформувала, що декларанти мають право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року. Також вона розповіла про порядок заповнення і подання добровільної декларації. Любов Грицак наголосила, що у добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
Під час заходу керівниця Богородчанської податкової розповіла і про обов’язкове застосування з 1 січня 2022 року реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки. Любов Грицак звернула увагу підприємців платників єдиного податку ІІ-ІV груп на необхідності завчасної реєстрації РРО чи програмних реєстраторів розрахункових операцій у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.
Також, увагу присутніх начальник Богородчанської ДПІ Любов Грицак закцентувала на використанні платниками єдиного рахунку для сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску. Порядок функціонування єдиного рахунку визначено нормами статті 35' Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 N 321.
Серед основних переваг сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску з використанням єдиного рахунку посадовиця назвала такі, як зменшення затрат часу на формування платіжних доручень, уникнення непорозумінь зі зміною рахунків, зменшення кількості помилково сплачених грошових зобов’язань, сплата податків через «Електронний кабінет» в он-лайн режимі – 24/7, актуальність та доступність інформації щодо руху коштів на єдиному рахунку.
За словами начальниці, з початком використання єдиного рахунку платник податків зобов’язаний здійснювати сплату грошових зобов’язань або податкового боргу з податків та зборів, єдиного внеску, інших платежів через єдиний рахунок, крім випадків, передбачених абзацом другим п. 35 прим.1 ст. 35 прим. 1 Податкового кодексу України.