Сьогодні начальник Долинської ДПІ Олена Байко під час сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія” відповідала на запитання долинян щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.
Питання: Яке рухоме майно підлягає декларуванню?
Відповідь: Декларувати потрібно не тільки автомобілі, але й інші транспортні засоби, зокрема самохідні машини і механізми. Тобто мотоцикли, яхти, літаки, трактори, причепи тощо.
Також до рухомого майна зараховуються ювелірні вироби, предмети мистецтва та антикваріат, дорогоцінні камені і дорогоцінні метали.
Питання: Яке майно, крім грошових коштів, рухомого та нерухомого майна, ще потрібно декларувати?
Відповідь: У законі йдеться про те, що декларуванню підлягає майно, яке належить платнику податків, зокрема право спільної або часткової спільної власності.
Крім грошей, машин і нерухомості також в декларації потрібно вказувати:
- цінні папери (акції, ОВДП), частини або паї у майні юридичних осіб, інші корпоративні права;
- будь-які джерела отримання дивідендів чи інших видів доходу (наприклад, депозит у банку);
- права інтелектуальної власності (винаходи, право власності на товарні знаки та інше);
- пам'ятні монети і банкноти.
Питання: В які терміни потрібно сплатити податки з задекларованих об’єктів оподаткування?
Відповідь: Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання такої декларації, а при обранні альтернативних ставок, перший внесок сплачується протягом 30 календарних днів з дня подання Декларації, другий - до 1 листопада 2023 року, третій - до 1 листопада 2024 року.
Питання: Що гарантує добровільне декларування і сплата збору?
Відповідь: По-перше, контролюючі органи не будуть перевіряти джерела отримання декларантом доходів, за рахунок яких було одержано чи набуто задекларовані активи.
По-друге, декларант звільняється від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства та від обов’язку нарахування та сплати податків і зборів щодо доходів, за рахунок яких отримано задеклароване майно.
По-третє, до декларанта не можуть вживатися заходи забезпечення кримінального провадження та застосовуватися запобіжні заходи і вчинятися слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні у зв’язку з придбанням, створення, одержанням, використанням задекларованих активів.
По-четверте, декларант не притягується до адміністративної відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, якщо такі правопорушення пов’язані з придбанням задекларованих активів.