На зустрічі податківців Коломийської ДПІ та представників Коломийської, Матеївецької та Печеніжинської територіальних громад, яка відбулась нещодавно в Коломийській ДПІ, розглянули питання щодо наповнення місцевих бюджетів за рахунок сплати фізичними особами податкових зобов’язань з майнових податків, обміну інформацією щодо пошуку додаткових джерел надходжень, про нормативно-грошову оцінку земель та про одноразове декларування.
Захід провели начальник Коломийського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області Ольга Стецюк, заступник начальника Коломийської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області Мирослава Бундзяк, начальник Коломийського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС в Івано-Франківській області Олександра Симчич та начальник Коломийського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Наталія Котурлаш.
Ольга Стецюк ознайомила присутніх з переліком платників, у яких є податковий борг з майнових податків станом на 01.09.2021 року, рекомендувала керівникам територіальних громад провести роз’яснювальну роботу з боржниками щодо сплати нарахованих сум та наголосила на необхідності інформувати податкову інспекцію про результати роботи.
Також нагадала, що обмін інформацією між податковою та територіальними громадами здійснюється автоматизовано через ІТС «Електронний кабінет» та зауважила про необхідність використання електронних сервісів, Податкової карти України та інших засобів автоматизованої взаємодії на офіційному сайті ДПС України.
Олександра Симчич зауважила, що необхідно вживати заходи для погашення боргу з місцевих податків та скорочення кількості боржників, зокрема організовувати проведення зустрічей, круглих столів, нарад з боржниками, недопущення росту сум податкового боргу та кількості боржників в цілому по територіальних громадах.
Наталія Котурлаш нагадала про необхідність затвердження технічної документації з перегляду нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, що увійшли до складу громад, з врахуванням термінів проведення повторних грошових оцінок.
Мирослава Бундзяк розповіла про запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів, розповсюдила листівки та інформаційні матеріали.
За результатами зустрічі учасники домовились про співпрацю щодо обміну інформацією, з метою розширення бази оподаткування та забезпечення поступлень до бюджету, своєчасного проведення грошової оцінки землі та вжиття заходів щодо погашення податкового боргу з майнових податків.